Hevederzárat,
hát
hogyne!
üljön le, elmagyarázzuk
AKAR ÖN HEVEDERZÁRAT?
Hát hogy a fenébe ne akarna? Persze hogy akar.
Hogy milyet akar, mekkorát, vízszinteset, függőlegeset vagy kereszt irányút, ilyen, olyan vagy amolyan típust, azt mindjárt elmondjuk itt lent.

Ez kicsit kényes kérdés. Joggal hihetik, hogy üzleti érdekeim azt kívánják, hogy azt a típust ajánljam, amin a legtöbbet keresük. Ezt itt nem kívánom tenni, konkrét típus mellett nem foglalnék állást, úgyhogy a szűrő itt az észszerűség lehet. Próbálják elhinni nekem, hogy nem akarom átverni magukat. Szemernyi kételyük se legyen a felől, hogy mi abból is megélünk, ha Önök az olcsóbbikat választják. Szóval nekünk igazából tökmindegy.
Az ár általában itt is, mint bármely más iparágban tükrözi a minőséget, tehát minél drágább egy termék, annál jobb a minősége. Kivételek vannak.
Szívem szerint egyszárnyú ajtóra a Biztibuk típust ajánlom. Szerkezeti felépítésének köszönhetően ez nyújtja a legnagyobb védelmet, az ára pedig teljesen reálisnak mondható. Legnagyobb előnye a többi gyártóéhoz képest a külső védelem, az edzett acél pajzsrész, ami a zárbetétet védi, teljesen körülöleli a cilinderzárat, kivésni, kifúrni vesződséges munkával lehet. Nem ez a legdrágább zár, de azt hiszem, a legtöbb védelmet ez adja. Nagyon masszív, és ami nem elhanyagolható szempont: nagyon tartós, hosszú távra talán a legjobb megoldás.
Nekem Biztibuk záram van otthon, a régi lakásom ajtaján is az volt, és a következőre is azt tenném fel. Vegyék meg ezt, ez tényleg jó.
A kereszt hevederzárakat a Prezidium típusból készítjük, lévén ez az egyetlen olyan gyártmány, amit tetszés szerinti méretben tudunk elkészíteni, más gyártótól ezt a lehetőséget nemigen kapjuk meg. Ha egyedi, kereszt hevederzárat szeretnének, nem nagyon van miből válogatni, de szerencsére a Prezidium egész jó. Ami a biztonság szintjét illeti, gondos tervezéssel és kivitelezéssel ez is biztos védelmet nyújt.
Az Iseo hevederzár nagyjából egy Prezidium típus biztonsági szintjén van. Mondhatni, ez a legesztétikusabb hevederzárunk, viszonylag ritkán szereljük, nem mert kevésbé jó minőségű, leginkább abból az okból, hogy a méretválaszték valamivel kisebb, jobban behatárolja a szerelhetőséget. Magyarul nincs belőle minden szükséges méret, és tartozék, ellendarabja csak egyféle van, ha ettől eltérő szükséges azt egyedileg kell legyártanunk, ez több munka nekünk, magasabb költség Önnek.
Titan hevederzárat nagyon ritkán szerelünk fel, a Titan hevederzár ugyanis viszonylag drága és nem nyújtja azt a védelmet, amit a fentiek. Minőségi kifogásunk nincs vele kapcsolatban, leginkább az ártényező miatt nem szoktunk ilyet felszerelni. Pofon egyszerű, van olcsóbb és jobb nála. Kis kitérő itt az árral kapcsolatban, sokan teszik fel a kérdést: Miért nem jobb, ha egyszer drágább? Jogos. Pontos válaszom erre a kérdésre nincs, nem tudom. Logikusan következtetni megpróbálhatok. Az árat a gyártó és a forgalmazók által szabott árak és árrések befolyásolják, a forint-deviza árfolyam ingadozás is persze. Ez utóbbit azt hiszem, nem kell senkinek bemutatni, biztos tetszettek érzékelni saját bőrön. A zár azért drágább, mert a gyártó drágán gyártja, a forgalmazó meg drágán adja. Mi is drágán adjuk. Ha több lenne rá a megrendelés, a gyártó többet gyártana, csökkennének a gyártás költségei és olcsóbban adhatná, ebből következik, hogy a végfelhasználói ár is alacsonyabb lenne. De mivel keveset szerelünk belőle, a gyártó nem gyárthat belőle sokat, ezért is nem tudja olcsóbbá tenni. Ilyen egyszerű. A válasz tehát arra a kérdésre, miért ilyen drága egyszerű: Csak. Nem rossz zár, de nem is jobb, mint bármely másik.
Miskolci hevederzár? Hmm hmm.. Nem is nagyon akarok sok szót vesztegetni erre, a miskolci hevederzárat nem szereljük fel, mert ócska vacak. A miskolci hevederzár, nem nyújt szinte semmiféle védelmet, látszatmegoldás, pénzkidobás. Ne vegye meg, nem jár jól! A sokak által szerelt miskolci hevederzár, Mul-T-Lock vagy ne adj isten KESO zárbetéttel pedig egyenértékű egy szemétkupaccal, aminek a Koh-i-Noor legendás drágaköve nyugszik a tetején. Tudom, hogy ilyen kijelentésekkel nem nagyon vívom ki a gyártók megbecsülését, de különösebben nem érdekel, tessék tisztességes minőségű zárat gyártani, utána majd lehet ordibálni.
Summáznám, tessék tehát venni Biztibuk hevederzárat, Prezidium hevederzárat, ezek jók.
Amihez tarjuk magunkat: Olyan zárat szerelünk csak fel, ami rendelkezik MABISZ minősítéssel. A MABISZ minősítés nem feltétlenül jelenti, hogy valami tényleg jó, a minősítés létjogosultságát a magam részéről kétségbe vonom, ez és a biztosítók eljárásai talán külön oldalt érdemelnének, de ezt itt nem kapják meg. A minősítés megszerzésének elsődleges feltétele, hogy az adott zár ne legyen gyalázatosan ócska, máskülönben ezen túl csak pénz kérdése az egész. Elég annyi, a MABISZ minősítés nem azt jelenti, hogy valami feltörhetetlen, hanem hogy a minősített zárat a biztosítónak kutya kötelessége elfogadni, káreseménykor nem tagadhatja meg a kártérítést arra hivatkozva, hogy a zár nem felelt meg különböző biztonsági szempontoknak. Még egy fontos dolog, amit fontosnak tartunk, bármilyen hevederzárat szerelünk is fel, arra három év jótállást vállalunk. Ez biztosíték Önnek, amit a pénzéért kap az hosszú távon jól fog működni, a három évet pedig azért merjük felvállalni, mert igyekszünk felelősséget vállalni a munkánkért, és mert hisszük, az, amit felszerelünk, bőven kihúzza a garanciaidőt minden probléma nélkül, illetve azután is gond nélkül működik majd. Ez különben nem önfényezés, ennek így kellene működnie mindenhol.